خانه / وقایع یومیه / بهترین کشور دنیا

بهترین کشور دنیا

دیروز با یکی از دوستان سرخوشمان صحبت می کردم حین صحبت  از آن قلمبه فضل  که در حال افاضات بود پرسیدم به نظرت بهترین کشور دنیا کجاست ؟ آن حضرت مستطاب  بدون هیچ فکر کردنی – که البته بعید میدانم تا بحال از چنین فعلی بهره برده باشد – گفت : خب معلومه … !! گفتم : چی شده خوش سلیقه شدی تا به حال آنجا رفتی ؟ گفت : نه بابا حالت خوشه ما رو به این دانشگاه هم قسطی و یکی در میان راه میدن. گفتم: پس قضیه چیه ؟ که رفیق شفیقمان زبان در کام چرخاندند و فرمودند : بابا جان این ده ، دوازده تا واحدی که توی این هفته به کام ما تعطیل شد بواسطه رفتن اساتید به این کشور نازنین بود دیگه، ولی حیف شد !!

 فکر کردم عزیز دلمان این جمله آخر را (ولی حیف شد) که با سوزی جانگداز از انتهای حلق اداء نمود بخاطر عدم برگزاری درسها گفته ، که اندک لحظه ایی بعد تعجب وافر مرا بی جواب نگذاشت ودر ادامه عرایضش فرمود ، ولی حیف شد که فقط اساتید بین الملل و جزاء به فیض این سفر رسیدند وای کاش اساتید خصوصی از این سفر گرانسنگ بی بهره نمی ماندند تا ما بخاطر این چند واحد اضافه این همه راه گَزنکنیم و خودمان و این اساتید عزیز را به مخاطره نیندازیم .

نگاهی عاقل اندر سفیه  به آن یار غار انداختم و گفتم : مرد مومن مثل اینکه فراموش کردی که آخر ترم اساتید می فرمایند : خب عزیزان مطابق آیین نامه ما باید ۱۶ جلسه درس برگزار کنیم که دو هفته تعطیل بود و دو هفته هم که … !! پس ما چهار جلسه طلبکاریم که باید جلسه جَبْرانی بگذاریم . که با این منوال دو هفته آخر ترم را باید بجای ۲۰ واحد حدود ۳۰ واحد کلاس بریم . چی شد حالت گرفته شد ؟ خب حالا بگو ببینم کدام کشور بهترین کشور دنیاست؟

حتما ببینید

تسلیت

زندگی در گذر ثانیه ها جاودان ساختن نیکی هاست مرگ آغاز دگر زیستن است جناب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *