خانه / وقایع یومیه / به کجا چنین شتابان…

به کجا چنین شتابان…

یعنی تو هیچ جای این کره ی خاکی نمیتونید پیدا کنید که کتابخونه ی دانشگاه های معتبرش، زمانی که حتی روز به پایان نرسیده و خورشید هم داره به کارش ادامه میده؛ در کتابخونه رو ببندن و پژوهشگران و از کتابخونه محترمانه بیرون کنن. اون چیزی که ما شنیدیم و دیدیم این هست که دانشگاه ها، یکی از پارامترهای افتخار و کلاس گذشتنشون به اینه که کتابخونشون شبانه روزی باشه  تا هر پژوهشگر و محققی بتونه تا هر وقت که دلش خواست و بدون ممانعت دست به تحقیق و مطالعه بزنه، اما متاسفانه با اینکه این حق انسانی و دانشجویی، یکی از اولیه ترین حقوق بشری محسوب میشه -و دانشگاه ما یکی از سردمداران اعتلای حقوق بشر هست-  کتابخونه ی غنی و دارای منابع ارزشمندش و ساعت ۵ به روی اعضاش میبنده.حالا درسته با این هدفمند کردن یارانه ها ،از نظر اقتصادی باز نگه داشتن کتابخونه به صرفه نیست، اما یک دانشگاه یا نباید ادعای پزوهش محوری داشته باشه یا اگه داره حداقل باید به کوچکترین لوازمش ملتزم باشه.

از حق که نگذریم ، با سیری در احوال دانشجویان محترم ، متوجه میشیم شاید خیلی هم معقول نباشه که کتابخونه شبانه روز باز باشه (شبانه روزی بخوره تو سرمون) اما لااقل برای حفظ کلاس دانشگاه هم که شده، باید زمان باز بودن کتابخونه ی دانشگاه و افزایش داد.

حتما ببینید

تسلیت

زندگی در گذر ثانیه ها جاودان ساختن نیکی هاست مرگ آغاز دگر زیستن است جناب …

۴ نظرات

  1. حالا اصلا کی میره کتابخونه؟!

  2. این منم. تازه از سر جلسه امتحان بلند شدم. همه چی عادیه. هیچ چیز غیرطبیعی نمیبینی. پوشک محافظ دانشجویان ایزی لایف (مخصوص امتحانات)

  3. سرکدوم امتحان خودت و خراب کردی بچه؟

  4. من هر چی با خودم ور رفتم تا ربط نظر اکبر جان رو با موضوع متن بفهمم نتونستم شاید یه رمز باشه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *