خانه / وقایع یومیه / تعلیق همایش بین اللملی حقوق بشر دانشگاه مفید

تعلیق همایش بین اللملی حقوق بشر دانشگاه مفید

به تازگی متوجه شدیم دبیرخانه برگزاری ششمین همایش بین المللی حقوق بشر دانشگاه مفید در اقدامی بی سابقه و سوال برانگیز، دست به تعلیق این همایش ارزشمند زده است .

این همایش که به صورت دوسالانه برگزار میشد و قرار بود از تاریخ ۲۱ تا ۲۳ اردیبهشت ماه ۱۳۹۰ در دانشکاه مفید برگزار شود ؛ بنا به صلاحدید مسولین دانشگاه و طبق آنچه اعلام شد بخاطر مسائل مالی به صورت معلق درآمد.

ناگفته پیداست که میتوان حدس زد علت واقعی این اقدام ، فشارهای برخی عناصر افراطی بر دانشگاه مفید باشد که موجب شده دانشگاهی که به عنوان طلایه دار حقوق بشر در سطح مراکز آموزشی جمهوری اسلامی ایران است ، دست به چنین اقدامی بزند.

جدای آنکه امثال این همایش های بین اللمللی محلی برای تعامل سازنده با دیگر اقشار دانشگاهی و فرهنگی در سراسر دنیا  است  و جایگاهی برای پاسخ گویی به بعضی شبهات در مورد کشور عزیزمان است ؛ وجود چنین گردهمایی هایی موجب رونق گرفتن فضای علمی و هر چه بارور تر شدن آموزه های علوم انسانی ، حداقل در زمینه ی حقوق بشر است.

قطعا تمام دلسوزان مسائل فرهنگی واقف به چنین مسائلی هستند و میدانند که با تعلیق چنین همایشهایی لطمات غیر قابل جبرانی به  بدنه ی علمی کل کشور وارد خواهد آمد.

در هر صورت با توجه به اعلام های قبلی صورت گرفته در مورد زمان دقیق برگزاری همایش و فراخوان هایی که از قبل در این زمینه صورت گرفته بود ، توجیه عدم برگزاری آن به علت مشکلات مالی برای همه دور از ذهن است.حال حتی اگر چنین مسئله ای هم صحت داشته باشد ، شایسته است مسئولین محترم وزارت علوم نه تنها در صدد برگزاری آن باشند که  تمامی موانع به وجود آمده را هم از سر راه این همایش بردارند.

حتما ببینید

تسلیت

زندگی در گذر ثانیه ها جاودان ساختن نیکی هاست مرگ آغاز دگر زیستن است جناب …

۹ نظرات

  1. چی میشه گفت اینم یه کم کاری دیگه در این کشور ای دریغا ایران

  2. شما هم مسخره اید ها این پیغام ها رو توی سایت خود دانشگاه هم می تونیم ببینیم چه فایده ای داره نوشتن شما در این وبلاگک مطلب ندارین چرا الکی مردم رو الاف می کنید

  3. جای تاسف داره واقعا که بعضی ها دارن به خاطر یه سری مسائل دیگه اینقدر روی دانشگاه فشار میارن.

  4. در مورد اصل همایش های بین الملللی و تاثیر اونا نظر خاصی ندارم ولی اینو مطئنم مه مفید طلایه دار دفاع از حقوق بشر نیست!!!!!!!!!!!!!!! چه حقوق بشری که به کارمندا و اساتید خودشم رحم نمی کنه!!! برید از یکی از کارمندای مفید بپرسید که از حقوقش راضیه؟؟؟ آیا واقعا حقوق کار و تامین اجتماعی تو مفید رعایت می شه؟ کارمندای مفید چه امنیت شغلی دارن؟؟؟؟ اینا حقوق بشر نیست آقای حقوقدان!!! حقوق کار چند شدی؟

  5. کی کفته دانشکاه مفید طلایه دار حقوق بشر مکه دانشجو جزو بشر یت حساب نمیشه این همه ظلم و اذیت کردن دانشجوها و برخورد با هرکونه فعالیت سیاسی فرهنکی در دانشکاه این دانشکاه حتی انجمن علمی درست حسابی هم نداره بد نیست به دوربین هایی که توی دانشکاه نصب شده بندازین تا حقوق بشر دستتون بیاد اینجا بیشتر شبیه زندان کوانتانامو هستش تا یه مجتمع اموزشی

  6. دانشگاه مفید حقوق اصلا بشر میفهمه؟

  7. چندتا ازون دانشجوهایی که بال بال میزدن نیاید و قسم عباس میخوردن که ما نمیایم از خود شما بودن که تا کلاس جزا ام اومدید و شرکت کردید.

  8. شما خودتو ناراحت نکن این دانشگاه ازش قصه خوردن نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *