خانه / وقایع یومیه / اینجا دارالعلم مفید ۲

اینجا دارالعلم مفید ۲

…القصه خودم را سینه خیز رساندم به ساختمان دانشگاه، گفتم “ساختمان” . تو بگو برج های دو قلو که از منطقه ی پنت هوس (فضای استاد نشین) با یک مکانیزم فوق العاده خفن ناک به هم وصل هستن. می گن همزمان با ۱۱ سپتامبر بن لاله داداش بن لادن که جوون مرگ شده، برای نابودی این دارالعلم یک نقشه ی تروریستی طراحی کرده بود که خدا رو شکر کامل عملی نشد و با انفجار بمب های صوتی فقط یکـــــــــم ، رنگ های منحصر به فرد در و دیوار این دو ساختمان باشکوه ورپرید.

کافیه یکم از پله های استاندارد ساختمان بالا بری. آرتروز، کمر درد، خوردشدن کشکک زانو و ساییده شدن مهره های کمر، کمترین چیزی هست که نصیبت میشه و صد البته اینها از نعماتی هست که همراه با مدرک دانشگاهی فقط برای تقویت روحیه ی معنوی دانشجویان و فراگیری علم در شرایط سخت به اونها تقدیم میشه تا یادگاری های دارالعلم مفید را فراموش نکنند. وقتی خیلی عجله داری باید  بی خیال آسانسورها بشی و پله ها را دو تا ، سه تا  طی کنی تا برسی به کلاس. از شیشه ی روی در کلاس هم میتونی عکس ۳*۶ استاد محترم را رویت کنی.

وارد کلاس که میشی ، بعده طی کردن این مسافت طولانی، عرق داره از سر و صورتت سرازیر میشه و مجبوری بری پنجره ها رو باز کنی. ولی هر چی هم زور بزنی فایده نداره. نمی دانم دانشجوهای دارالعلم با هم شوخی های پشت وانتی دارند یا توهّم موهّمی می شن که دانشگاه پنجره ی کلاسها رو  پرچ کرده تا مبادا جامعه ی علمی از خلع نبودن این عزیزان محروم بشه و با وجود این در و پنجره های بسته رسما فکر میکنی توی سنای خشک هستی و هوس میکنی یکی بیاد و مشت و مالت بده. در کنار گوش دادن به صدای استاد ، دانشگاه برای اینکه کلاس خیلی هم کسل کننده نباشه و زنگ تفریحی هم وجود داشته باشه تمهیداتی اندیشیده که میتونی به صورت زنده شاهد آموزش جوشکاری و بالا بردن تیر آهن و سیمان هم باشی …

پ.ن: نوشته های زاویه دار

حتما ببینید

تسلیت

زندگی در گذر ثانیه ها جاودان ساختن نیکی هاست مرگ آغاز دگر زیستن است جناب …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.